Number 26

 

 

26 sayımızla merhaba,

Geçen sayımızdan bu yana görev ve sorumluluklar alanımızda aktivitelerimizi büyüttük. Yerli çevre ve örgütlülüklerle çalışmalarımız daha istikrarlı bir yol aldı. Dayanışma hedefimize sınırlıda olsa yeni antifaşist, devrimci tutsaklar aldık. Mektuplaşmalarımızda yeni düzenlemeler yaptık.

Bazı yazılar değişik tarihler de geldiğinden, tutsak ve hasta tutsak sayısı farklı farklı yer almaktadır. 2015 şubat itibariyle; ağır hasta tutsaklar 247, hasta tutsakların sayısı ise 649 za yükseldi. Yine toplam tutsak sayısı 190 bine yaklaşmış bulunmaktadır. 12 eylül faşist darbesi döneminin en yüksek tutsak sayısı 110 bin cıvarındaydı.

Akp iktidarının faşist zindancıları geçen sayımızı tutsak yoldaşlara vermediler. Gerekelirinı yasak karında yazıyorlar. Bu kara keyfiliğin düzeyini de gösteriyor. 25 sayımızda sadece kendilerinin verdiği kararların dökümü vardı. Diğer yazılar kendilerinin bildiği ve okuduğu yazılardı.

Bu sayımıza daha çok yazı geldi, genel olarak Özgür Tutsaklardan gelen yazılar. Değişik yazılara yer açmak için etkinliklerimizi sayfa ayırmayı uygun görmedik. Gönüllü çalışma ağımız genişledi. Uluslar arası alandan da bize destek ve yardım sunma istekleri ulaştı. Başta devrimci tutsaklara yönelik ve ölümsüzlerimizi yaşatmada dayanışma ve etkinliklerimizi büyüteceğimiz azmi ve inancıyla tüm okurlarımızı, bu çalışmaya gönül veren isimsiz karıncaları dayanışma duyguları besleyen tüm emekçileri selamlıyoruz. AÖTDK